Ledarskapsgurkorna

Orginaltitel:
The leadership pickles

Längd:
16 min

Köppris:
6900 kr

Hyrpris:
7 dagar dvd, 2 900 kr

Påseende:
Finns för påseende kostnadsfritt i 14 dagar. Kund betalar returporto.

Trailer:
Tillgänglig - Klicka här!
Filmtext:
Det kan vara svårt att definiera vad som är bra ledarskap och ändå har vi en alla en idé om vad det innebär att vara en god ledare. Om vi har tur så har vi själva upplevt en stark, effektiv ledare. I skolor, lag, klubbar, professionella organisationer, på jobbet, ja till och med bland våra vänner och familjer finns ofta exempel på en ledare som utmärker sig från resten.

I den här uppföljaren till "Ge dem en gurka!" delar Bob Farell med sig av fler insikter och praktiska idéer när han pratar om de tre nycklarna till bra ledarskap:
  • att sprida entusiasm
  • att inge självförtroende
  • att visa integritet

    Ledarskapsgurkorna är ett flexibelt utbildningsprogram som lätt kan skräddarsys för att passa dina ledare och ditt företag.

    Utbildningspaketet består av:
  • DVD
  • Studiehandledning
  • CD-rom skiva med studiehandledning

    Samtliga priser som anges ovan är exklusive moms och frakt.

  • Vi rekommenderar!

    Resan
    "Resan" är mer en introduktion till ett tänkande än en utbildning. ”Resan” ger ett märkligt synintryck eftersom horisont och himmel förblir desamma medan landskapet förändras. Det här är givetvis en illusion. På tåget är synfältet begränsat och vi ser bara en liten väg framför oss. Vi måste planera för att nå vårt mål, eftersom vi inte alltid ser det från den plats där vi för stunden befinner oss.